روغن آرگان یک محصول از درخت آرگان (Argania spinosa) متعلق نواحی جنوب شرقی مراکش و غرب مدیترانه است، طول عمر درخت آرگان ۱۵۰-۲۰۰ سال است ولی پس از ۳۰ تا ۵۰ سالگی میوه می‌دهد، میوه‌های این درخت حاوی هسته‌های مغذی آرگان است. از مغز داخل هسته آرگان، روغن ارزشمندی به دست می‌آید که در سراسر دنیا به نام طلای مایع یا طلای بیابان شهرت یافته است. این روغن منبع غنی از ویتامین‌های E ،A، اسیدهای چرب ضروری امگا 3 ، ۶  و  9، اسکوالان، استرول‌ها و آنتی اکسیدان‌های کاروتنوئیدی است، روغن این درخت به دلیل رویش در منطقه خاص بسیار نایاب است، مغز دانه‌های درخت آرگان به عنوان نرم‌کننده پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روغن در تقویت ریشه و رشد سریع مو بسیار مؤثر است. در روغن آرگان که معمولاً به‌عنوان یک نرم‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد به وفور ویتامین  E یافت می‌شود که به استحکام و درخشانی موها کمک می‌کند. این ماده بی‌نظیر همچنین به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان، در تقویت و رشد مجدد موهای ازدست‌رفته تأثیر شگرفی دارد.
روغن آرگان تغذیه و آب‌رسانی موهای خشک و ضعیف را به همراه دارد و با تقویت پیازها  از ریزش بیش‌ازحد آن‌ها جلوگیری کرده و موخوره را از بین می‌برد. همچنین می‌تواند به‌عنوان یــک مرطوب‌کننده، شوره و خشــکی پوست سر را درمان کند. علاوه براین‌، می‌توان از روغن آرگان برای ترمیم موهایی استفاده کرد که بر اثر استفاده بیش‌ازحد از مواد شیمیایی، رنگ، دکلره و...، آسیب‌دیده و شکننده شده‌اند.

با موخوره‌ها برای همیشه خداحافظی کنید

افرادی که دوست دارند موهای‌شان را بدون ترس از موخوره شدن نوک موها بلند کنند، قطعا باید روغن آرگان را امتحان کنند. استعمال این روغن قدرتمند به طور مرتب بر روی مو می‌تواند کمک‌ کند تا از شر موخوره برای همیشه خلاص شوید. این روغن به تک تک تارهای مو نفوذ می‌کند، و آن‌ها را از درون تقویت می‌کند. به این ترتیب موها سالم‌تر و بلندتر و ضخیم‌تر می‌شوند، بدون این‌که نوک موها هیچ گونه آسیبی دیده باشند. فقط آن را به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که شامپو و نرم‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید نیز حاوی همین روغن هستند تا فایده‌ی بیش‌تری ببرید.