روزهای خشک و سرد بیشتر مراقب پوستمان باشیم

همانطور که می‌دانید پوست‌های خشک و معمولی بیش از پوست‌های چرب به رطوبت نیاز دارند و پوست‌های چرب به محصولاتی که چربی پوست را تعدیل کنند احتیاج دارند. اما توجه داشته باشید پوست از هر نوعی که باشد در روزهای سرد و خشک به رطوبت رسانی بیشتری نیاز دارد.

در پاییز و زمستان برای پوست خود برنامه‌ریزی داشته باشید و به ترتیب زیر عمل کنید:

پوست را پاک و دور از آلودگی نگه‌ دارید

مهمترین نکته‌ای که باید در روزهای سرد به آن توجه کنید نظافت پوست است. همان‌طور که می‌دانید در روزهای سرد پاییزی و زمستانی، هوا به دلیل وارونگی آلوده‌تر از سایر فصول سال می‌شود. این آلودگی‌ها و ذرات معلق روی هوا اثرات منفی بر پوست می‌گذارد. لذا بهتر است بلافاصله پس ‌از اینکه وارد منزل شدید صورت خود را با آب و مواد شوینده مناسب شستشو دهید.

همچنین فراموش نکنید ماندن مواد آرایشی روی پوست به مدت طولانی ‌می‌تواند موجب انواع بیماری‌های پوستی و پیری زودرس گردد.

لایه‌ بردارها را فراموش نکنید

علاوه بر شستشوی روزانه، استفاده از لایه‌بردارهای مناسب و استاندارد می‌تواند در سلامت و بهداشت پوست شما مؤثر باشد. لایه‌بردارها می‌توانند پوستتان را عمیقاً پاک‌سازی کنند. توصیه می‌کنیم در طول زمستان و پاییز از اسکراب‌هایی که رطوبت رسانی بالاتری دارند استفاده کنید. اسکراب‌های حاوی روغن بادام، قهوه، کاکائو و نارگیل انتخاب مناسبی برای فصول سرد سال هستند.

آب و رطوبت مایه حیات پوست است

پس از پاک‌سازی پوست، رطوبت‌رسانی در مرحله دوم قرار دارد. اکثر بیماری‌های پوستی، خشکی بیش از حد، پوسته‌پوسته شدن، ترک‌ها و چین و چروک‌های زودرس همه ممکن است به دلیل عدم وجود رطوبت کافی در پوست ایجاد شوند. شامپو بدن کرمی اکتیو حاوی ویتامین   B5 و نرم‌کننده‌های مناسب پوست بدن است که علاوه بر آبکشی آسان حین شستشو نرمی و رطوبت قابل لمس بعد از استحمام را نیز به همراه دارد. این محصول با افزايش رطوبت پوست از خشکی آن جلوگیری کرده و خاصیت کشسانی و الاستیسیته پوست‌های خشک و حساس را افزایش می‌دهد

رعایت صحیح رژیم غذایی‌، نوشیدن آب کافی و داشتن تغذیه‌ای سرشار از فیبرها و ویتامین‌ها نقش مؤثری در رطوبت رسانی و شادابی پوست دارند.

کرم‌ های ضد آفتاب در زمستان؟

بله! برخلاف باور عموم، کرم‌های ضد آفتاب در زمستان و پاییز نیز باید مورد استفاده قرار گیرد و تنها مختص روزهای گرم و آفتابی نیست. اشعه ماورا بنفش خورشید که تأثیرات مخربی روی پوست دارد ارتباطی با دمای محیط و فصل خاصی ندارد. لذا توصیه می‌کنیم در فصول سرد سال نیز کرم‌های ضد آفتاب را فراموش نکنید.

نکته‌ بعد اینکه اگر از لایه‌ بردارها یا اسکراب‌های قوی استفاده می‌کنید، حتماً باید استفاده از ضدآفتاب را در برنامه‌ی روزانه‌ خود بگنجانید؛ چون لایه‌بردارها معمولاً یک لایه‌ سطحی و نازک از پوست شما را پاک می‌کنند و در واقع پوست شما در برابر اشعه‌ آفتاب، بی‌دفاع می‌شود. اگر از ضد آفتاب‌ها استفاده نکنید، ممکن است پوستتان تیره یا لک‌دار شود. فراموش نکنید بهتر است هر یک تا دو ساعت، ضدآفتاب‌تان را تجدید کنید.