چربی‌ برای پوست بد نیست

صابون‌ها پوست را به شدت خشک می‌کنند و چربی طبیعی آن را از بین می‌برند؛ ضمن اینکه مواد تشکیل‌دهنده صابونی، هیچ جایگزینی برای چربی ازدست‌رفته پوست ندارند. بنابراین استفاده مداوم از صابونها، رطوبت طبیعی پوست را از بین می‌برد و حتماً پس از شستشو با این محصولات، باید از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده شود.

شامپو بدن، بیماری‌ها را منتقل نمی‌کند

شامپوهای بدن، حاوی مواد فعالی هستند که خاصیت تمیزکنندگی شان را بیشتر می‌کند. همچنین نگهداری و استفاده بهداشتی از شامپو بدن آسان‌تر از صابون‌های قالبی است. بااینکه در هر بار استفاده از صابون، لایه رویی آن ساییده می‌شود اما استفاده از صابون مشترک، می‌تواند باعث انتقال بیماری‌های عفونی پوستی (مثل قارچ و ...) به دیگران شود.

موضوع دیگر محیط مرطوب حمام و محفظه همیشه خیس صابون است که احتمال رشد قارچ‌ها و میکروب‌ها و انتقالش به افراد خانواده را افزایش می‌دهد؛ اما شامپو بدن چنین مشکلی ایجاد نمی‌کند و نه‌تنها باعث انتقال بیماری‌های پوستی نمی‌شود، بلکه استفاده از آن بسیار سریع، ساده و مؤثر است.

نکات مهم استفاده از شامپو بدن

به اندازه دایره‌ای به قطر 2 سانتی‌متر شامپو بدن مصرف کنید، چون برای تمیز کردن کل بدن، به مقدار زیادی شامپو نیاز ندارید. وقتی می‌خواهید با شامپو بدن خود را بشویید، زیر دوش آب ولرم یا داخل وان بروید تا پوست‌تان خیس شده و بتوانید تمام بدن‌تان را تمیز کنید. وقتی کار تمیز کردن بدن با شامپو تمام شد، با آب ولرم  آن را بشویید. مطمئن شوید که شامپو بدن به طور کامل از پوستتان پاک شده باشد. با یک حوله تمیز بدنتان را به آرامی خشک کنید. پوست‌تان را با حوله نسایید می‌تواند باعث حساسیت پوستی شود.

پاک کردن لایه خارجی پوست بسیار مهم است و البته فقط 120ثانیه وقت لازم دارد. برس‌کشیدن روی بدن خشک، گردش خون را تسریع کرده، جریان مایع لنفاوی را بهبود می‌بخشد، سمومی که سلول‌ها را احاطه کرده‌اند را دفع می‌کند و پوست خشک و مرده را از سطح سلول‌ها می‌زداید و در نهایت پوستی زنده و درخشنده هویدا می‌شود که فرصت نفس کشیدن می‌یابد.

برای اینکه مطمئن شوید که درخشندگی و جلای پوست شما تا ساعت‌ها پس از حمام حفظ خواهد شد، بدن خود را خوب خشک کرده و سپس کل بدن‌تان را با لوسیونی ملایم ماساژ دهید. بلافاصله پس از حمام که پوست شما لطیف و نرم شده و قدرت جذب بالایی دارد، از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید. ماساژ بدن با کرم‌های حاوی گلیسیرین و اسید هیالورونیک که مرطوب کننده‌اند، باعث می‌شود آب سطح پوست حفظ شده و قدرت جذب آن بالا برود.

به مواد تشكيل دهنده شامپو بدن دقت كنيد

برخی شامپوهای بدن، حاوی مواد مرطوب‌کننده مثل گلیسیرین هستند که رطوبت بیشتری جذب پوست می‌کنند. این نوع شامپوها برای پوست‌های خشک مناسب‌ترند. بااینکه پوست، هر ماه خود را بازسازی می‌کند اما لایه‌بردارهای معمولی کمک می‌کنند سلول‌های مرده قبل از پوسته‌شدن و ناصاف شدن، از بین بروند. لایه‌بردارها همچنین باعث می‌شوند پوست بتواند بعد از دوش گرفتن، رطوبت بیشتری جذب کند. ازآنجاکه نوع متفاوتی از لایه‌بردارها در محصولات زنانه و مردانه استفاده می‌شود، بهتر است موقع خرید این محصولات، به نیاز پوستتان بر اساس جنس پوست، سن و سبک زندگی‌تان دقت کنید.