نحوه تمیز کردن مایکروفر با ۴ روش مختلف

مایکروفر نیز مانند هر وسیله‌ای در خانه به نظافت و تمیز کردن نیاز دارد. اگر لکه‌ چربی و غذا در مایکروفر باقی بمانند دستگاه بوی بدی به خود گرفته که ممکن است آن را به غذا نیز منتقل کند و کارایی آن کاهش یابد. در این مقاله چند روش ساده برای نظافت و از بین بردن آلودگی و بوی بد مایکروفر خواهید خواند.

استفاده از سرکه

ظرف مناسبی برای مایکروفر مانند یک کاسه شیشه‌ای را تا نیمه از آب پر کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به آن اضافه کنید و محلول را در مایکروفر قرار دهید. اجازه دهید مایکروفر 5 دقیقه روشن باشد. اگر مایکروفر توان بالایی دارد و به سرعت غذا و ظرف را داغ می‌کند، این مدت زمان را به سه دقیقه کاهش دهید. در این مدت خواهید دید بخار محلول درون مایکروفر را پر می‌کند.

سپس مایکروفر را خاموش کنید. محلول را از مایکروفر خارج کنید و با دستمال نرم و تمیز داخل آن را تمیز کنید. با این روش تمام لکه‌ها و چربی‌های درون مایکروفر از بین خواهند رفت. اگر به لکه‌های سفت و سختی برخوردید که در برابر این روش مقاومت کردند می‌توانید از پاک‌کننده آشپزخانه اکتیو استفاده کنید. این محصول با قدرت پاک‌کنندگی بالا هر نوع لکه و چربی‌های سوخته را در خود حل می‌کند و رایحه‌ای خوش برجای می‌گذارد.

استفاده از لیمو

یک عدد لیموی تازه را نصف کنید، داخل بشقابی مناسب مایکروفر قرار دهید و یک قاشق آب روی آن بریزید. تا زمانی که داخل آن پر از بخار شود مایکروفر را روشن بگذارید (معمولاً یک دقیقه کافی است) . سپس مایکروفر را خاموش کنید و داخل آن را با دستمال تمیز و نرم پاک کنید. 

استفاده از مایع ظرفشویی

کاسه‌ یا ظرف گودی مناسب مایکروفر را با آب گرم پر کنید. کمی مایع ظرفشویی اکتیو به آن اضافه کنید. کاسه را درون مایکروفر قرار دهید و یک دقیقه آن را روشن کنید. زمانی که داخل مایکروفر پر از بخار شد، دستگاه را خاموش کنید. سپس با یک اسفنج نرم و تمیز داخل مایکروفر را کاملا تمیز کنید به طوری که اثری از مایع ظرفشویی در آن باقی نماند.

استفاده از پاک کننده آشپزخانه

پاک کننده آشپزخانه اکتیو را روی سطوح ماکرو فر اسپری کنید، سپس با یک اسفنج سطوح را به محلول آغشته کنید و سپس با یک دستمال نمدار داخل مایکروفر را تمیز کنید، به‌طوری‌که اثری از محلول در آن دیده نشود. در نهایت داخل مایکروفر را با یک دستمال خشک کاملاً خشک کنید. (توجه داشته باشید مایکروفر را در زمان نظافت کاملاً خاموش کنید).